A. Günkut BARKA
Barka Mühendislik

Günkut BARKA İstanbul'da 1951 yılında ikiz kardeşi Aykut ile doğdu. Universite ogrenimini İstanbul Teknik Üniversitesi'nde "İnşaat Mühendisliği" bölumunde yapti ve 1974 yılında mezun oldu. Kariyerinin çoğunu prefabrik çözümler ile birçok önemli projeyi inşa eden bir şirket olan Gök İnşaat ve Tic A.Ş. de geçirdi. Gunkut Barka burada 1978 ile 2004 yillari arasinda proje mudurlugunden genel mudurluge kadar bir cok cesitli pozisyonlarda gorev aldi. Gök İnşaat ve Tic A.Ş den ayrildiktan sonra kendi işini yapmayi kararlastirdi ve 2004 yilinda, bir muhendislik sirketi olan "Barka Mühendislik" ‘i kurdu.O zamandan bu yana, şirket genis bir yelpazede yer alan kategorilerde cesitli projelerde yer almis ve halen de yer almaya devam etmektedir. Günkut Barka ayrica 2015 yılından bu yana Türkiye Prefabrik Birliği Başkanligi gorevini de yurutmektedir.

Kariyerinin buyuk cogunlugunu Prefabrik Beton Yapilar uzerine gecirmistir ve bu konudaki derin bilgi ve deneyimi yuzunden de, beton prefabrik hakkindaki cesitli konular ile ilgili seminer ve ders vermesi icin bir cok universite ve konferans tarafindan icin cagrilmistir.(2005 ten beri devam etmektedir)

Doç. Dr. Mustafa Zorbozan ile hazırladiklari "Çok Katmanlı Sandviç Cephe Panelleri" adlı yazısi ile, 1995 yılında Prefabrik Birliği Madde Ödülü'nü kazanmistir.

Filiz Sarfarkioglu ile 1998 Adana Ceyhan Depremi, Hakan Ataköy ile de 1999 Gölcük Depremi' ile ilgili bir takim analizler yapmıştır.

Evli ve iki çocuk babasıdır ve İstanbul'da yaşamaktadır.